YUKLENIYOR

Type to search

YILDIZ ATLETLER HATAY’A MUTLU DÖNDÜ

Atletizm Genel

YILDIZ ATLETLER HATAY’A MUTLU DÖNDÜ

Bünyesindeki 21 amatör ve profesyonel branş ile spor kulübü olmanın karşılığını fazlasıyla hak eden Hatay Büyükşehir Belediyespor, sporcularının ferdi ve takım halinde elde ettiği başarılarla adından söz ettirmeye devam ediyor.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından 18 Aralık tarihinde Gaziantep’te düzenlenen ‘Küçükler ve Yıldızlar Bölgesel Kros Ligi 3. Kademe Final Yarışmaları’na katılan Hatay Büyükşehir Belediyespor Atletizm Takımı, Hatay’a mutlu döndü.

Takımın başarılı atletlerinden Selenay Bati, yıldız bayanlar kategorisinde 83 sporcu arasından 2’nci olurken, genç atletler turnuvayı takım halinde 4’üncü olarak tamamladı. Diğer kategori ve yaş gruplarında da çeşitli dereceler elde eden geleceğin yıldız adayları, Hatay’a bir mutluluk daha yaşattı.

Turnuva sonrası düşüncelerini paylaşan takım antrenörü Senem Ölçer, “Bu turnuvadaki sonuçlar kendimizi görmemiz açısından olumlu oldu. Sporcularımız her turnuvada biraz daha tecrübe elde ediyor. Bölgesel ve ulusal turnuvalarda kazandığımız başarıları uluslararası şampiyonluklarla taçlandırmak istiyoruz. Bu yolda bizden desteklerini esirgemeyen Hatay Büyükşehir Belediye ve Kulüp başkanlarımız ile Hatay halkına teşekkür ediyorum” diyerek turnuvayı değerlendirdi.