YUKLENIYOR

Type to search

HBB SPOR KULÜBÜ’NÜN ABA GÜREŞÇİLERİ, ALMANYA’DA İLİMİZİ VE ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ

HBB SPOR KULÜBÜ’NÜN ABA GÜREŞÇİLERİ, ALMANYA’DA İLİMİZİ VE ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ

3. Avrupa Aba Güreşi Şampiyonası için 9- 11 Temmuz tarihleri arasında Almanya’nın ev sahipliğinde Stutgart Lewingsburg şehrine giden Aba Güreşi Milli takımımızda, Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Spor Kulübü’nde aktif spor yaşamlarına devam eden sporcular, ülkemizi ve ilimizi temsil etti.

3. AVRUPA ABA GÜREŞİ ŞAMPİYONASI’NDA 36 PUAN ELDE EDEN MİLLİ TAKIMIMIZ ŞAMPİYON OLDU

Aba güreşi sporunun dünya genelinde yaygınlaşması ve tanıtımının yapılarak tüm dünya ülkelerinin sporcu yetiştirmesini sağlamak amacıyla büyük çaba sarf eden Dünya Aba Güreşi ve Geleneksel Sporlar Federasyon Başkanlığı ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın destekleri doğrultusunda beş takımın katıldığı turnuvada Milli Takımımız şampiyon olarak ay yıldızlı bayrağımızı gururla dalgalandırdı.
Milli Takımımız elde ettiği 36 puanla takım halinde liderlik koltuğuna otururken, ikinciliği 30 puanla İran Milli Takımı, üçüncülüğü ise 26 puan toplayan Almanya elde etti.

TURNUVADA TAKIM HALİNDE ŞAMPİYONLUĞU GÖĞÜSLEYEN SPORCULARIMIZ HAKLI BİR GURUR YAŞADILAR

Turnuvada gurur kaynağımız olan Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları Zeki Kurt, Oğuz Doğruer, Mevlüt Çolak, Selahattin Karaca ve Alpaslan Özdal, Ay Yıldızlı formayla ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil etmenin haklı gururunu yaşadılar.
Prof. Dr. İbrahim Öztek idareciliğinde ülkemizi temsil eden Aba Güreşi milli takımımızın antrenörlüklerini M. Cemil Delioğlu ve M. Fecir Akyürek yaparken, C. Sedat Delioğlu turnuvada hakem olarak görev aldı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *