YUKLENIYOR

Type to search

HBB SPOR TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL TAKIMI’NDAN ÜSTÜN BAŞARI

Basketbol Genel

HBB SPOR TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL TAKIMI’NDAN ÜSTÜN BAŞARI

Türkiye Bedensel Engelliler Basketbol Bölgesel Ligi C Grubu’nda ilimizi temsil eden HBB Spor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı,Mersin ekibi Silifke Engelliler Sanat ve Spor Derneği Takımı’nı 24 Aralık Cumartesi günü Antakya Kapalı Spor Salonu’nda konuk etti.

‘Engelsiz Bir Hayat’ sloganıyla halkın fiziksel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla kurulan ve elde ettikleri başarılar ile adından sıkça söz edilen HBB Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, nefes kesen bir mücadeleye daha imza attı.

 

HBB SPOR TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL TAKIMI İLK YARIYI 39-19 ÖNDE KAPATTI

 

Sezonun dördüncü maçına muhteşem bir giriş yapan HBB Spor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncuları gösterdikleri üstün performanslarıyla ilk çeyreği 16-12 farkla önde kapattı. İkinci çeyreğe birbirlerinden aldıkları moral ve motivasyonla daha başarılı başlayan HBB Spor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, üst üstte attıkları sayılar ile Mersin ekibi Silifke Engelliler Sanat ve Spor Derneği Takımı’na fırsat vermeyerek ilk yarıyı 38-19 önde kapattı.

 

ÜST ÜSTE ATTIKLARI SAYILAR İLE MUHTEŞEM PERFORMANS SERGİLEYEN HBB SPOR TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL TAKIMI MAÇI 85-31 TAMAMLAYARAK GALİBİYET SEVİNCİ YAŞADI

 

İkinci yarıya da üstün bir mücadele ile başlayan HBB Spor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, göstermiş oldukları üstün performansla üçüncü çeyreği 64-25 tamamlayarak taraftarlarının da vermiş olduğu destek ile maçı 85-31 ile önde kapatarak Hataylılara galibiyet sevinci yaşattı.Kıyasıya mücadelenin yaşandığı maçta HBB Spor Engelliler Basketbol Takımı oyuncuları Songül Çelik 24, Eser Gültekin 19, Murat İlengöz 18 sayı atarak maçın en fazla skor üreten isimleri olmayı başardılar.

 

“SPORCULARIMIZIN HİÇBİR ENGEL TANIMADAN HAYATLARINI SÜRDÜRMELERİ VE BÖYLE GÜZEL BAŞARILARA İMZA ATMALARI OLDUKÇA GURUR VERİCİ”

 

Mersin ekibi Silifke Engelliler Sanat ve Spor Derneği Takımı’nı büyük bir fark ile mağlup ettiklerinden dolayı oldukça mutlu olduğunu ifade eden HBB Spor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takım Antrenörü Mehmet Yağbasan, “Sporcularımızın hiçbir engel tanımadan hayatlarını sürdürmeleri ve böyle güzel başarılara imza atmaları oldukça gurur verici. Bizler dün olduğu gibi bugün de başarılarımıza bir yenisini ekledik. Bugünkü maçımızda rakibimize fark atarak oldukça başarılı bir performans sergiledik. Her zaman söylediğimiz gibi Hatay’ın adını zirveye taşımaya kararlıyız. Bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyerek başarılı olmamıza büyük katkıları olan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve HBB Spor Kulübü Başkanı Serdar Güven’e teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.