Haberler

HBB JUDO TAKIMI’NDAN BÜYÜK BAŞARI

HBB JUDO TAKIMI’NDAN BÜYÜK BAŞARI

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın çocukların ve gençlerin, zihinsel, bedensel gelişimlerine destek sağlayacak sportif aktivitelere verdiği değer,...

Spor kulübümüzün yeni kurulan takımlarından olan judo takımı, ulusal düzeydeki mücadelelerine 1 Ağustos 2015 tarihinde Karaman’da düzenlenen Yunus Emre Hoşgörü Turnuvası ile başladı. 20 sporcu ile katıldığımız bu turnuvada toplamda 15 madalya ve 1 kupa kazandık.

30’dan fazla lisanslı sporcusu bulunan takımımız, Türkiye Judo Federasyonu’nun 9-10 Ocak 2016 tarihlerinde ilimizde gerçekleştirdiği Anadolu Yıldızlar Ligi 1. Etap Grup Müsabakaları’na ev sahip yaptı ve bu turnuvada dereceye girerek yarı final müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Anadolu Yıldızlar Ligi Yarı Final Müsabakaları’nda +79 kiloda yarışan sporcumuz Nezahat Nur Doğru üçüncü olmuştur. Gençler Milli Takımı’na girmeye hak kazanan sporcumuz Hasan Yıldırım, Mart ayında Antalya’da yapılacak olan müsabakalarda başarılı olması durumunda ülkemizi yurt dışı maçlarında temsil edecektir.