• KİCK BOKS BIRANŞINDA YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR,

2014 yılında (20) sporcu ile başladığımız Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü 2015 yılı içerisinde lisanslı olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünde spor yapan toplam (38) öğrenci ile 2016 yılında ise (58) sporcu ile faaliyet ve çalışmalarımıza devam etmekteyim.

KİCK BOKS BIRANŞINDA KATILDIĞIMIZ MÜSABAKA VE SONUÇLARI

1-25/10/2014 tarihinde Mersin İlinde Karma Dövüş Sanatları Federasyonun düzenlediği 1.Kick Boks Şampiyonasında 34 sporcuyla katılarak 18 altın, 12 gümüş madalya alarak mücadele ve savunma sporlarında isminden söz ettirmiştir.

2-29 Mart 2015 04 Nisan 2015 tarihleri arasında Adana İlinde yapılan Türkiye Şampiyonasına Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünü temsilen katılan Muay Thai takımımımz 4 Türkiye üçüncülüğü derecesi elde etmiştir.

3-08-09-10/05/2015 tarihleri arasında Şanlıurfa İli Birecik İlçesinde düzenlenen İller arası Kick boks Şampiyonasına katılmış, İller arası Kick boks Şampiyonasına 30 İl davet edilmiş, 20 il katılım sağlamış olup, bu İllerimizden Full Contact ve K-1 Rules bıranşlarında 600 sporcu katılım sağlamış, 600 sporcunun katıldığı şampiyonaya katılan ilimiz 3 birincilik, 6 ikincilik ve 7 üçüncülük madalyası olmak toplamda 16 madalya almaya hak kazanmış ve 20 İl arasında 6 sıraya yerleşmiştir. HBB Kick Boks takımı olarak ilk kez katıldığımız İller arası Kick Boks Şampiyonasında iyi bir başarıya ulaşmıştır.

4-26/05/2015 ile 04/06/2015 tarihleri arasında İzmir İli Halkapınar kapalı Spor Salonunda Türkiye Büyükler ve Gençler K-1 Rules, Low Kick ve Full Contact Şampiyonasına katılmış olup, belirtilen tarihler arasında yapılan şampiyonaya 81 İlimizden 2200 sporcu katılım sağlamış ve belirtilen branşlarda yapılan müsabakalara HBB Kick Boks takımı olarak (6) altı sporcu ile temsil edilmiş olup, (6) sporcumuzdan 5 sporcumuz  2.tur ve 3.tur eleme maçlarında elenerek Türkiye Şampiyonasına veda etmişler, HBB Spor Kulübümüzden 1 (bir) sporcumuz ise  4 tur eleme maçından sonra  çeyrek ve yarı final maçlarına katılmaya hak kazanmış ve yarı final maçında Karşısına çıkan sporcuya yenilerek elenmiş ve Türkiye Kick Boks Şampiyonasında Gençler Full Contack branşında Türkiye üçüncüsü olmaya hak kazınmıştır.

5-22-31 Temmuz 2015 tarihleri arasında Isparta İli Işıkkent Kapalı Spor salonunda yapılacak olan Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Kick Light, Light ve ponint fight branşlarında yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılmak üzere Kick Boks İl Temsilciliği ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde yapılan Kick Boks İl seçmelerine Hatay Büyükşehir Spor Kulübünün (32) Sporcusu Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmış, Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan Kick Boks Sporcularımız Ramazan ayı olmasına rağmen Pazartesi, Çarşamba ve Cuma akşamları ara vermeden haftada üç gün yoğun bir şekilde çalışarak Türkiye Kick Boks Şampiyonasına hazırlanmışlardır.

 

6-21-31/07/2015 tarihleri arasında Isparta İli Işıkkent Kapalı Spor salonunda yapılan Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler katagorisinde Kick Light, Light Contact ve Point Fighting müsabakalarında 81 İlden 3830 sporcunun katılımı ile gerçekleşmiş, yapılan Şampiyonada İlimizi temsilen katılan Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Kick Boks takımı katılmış ve yapılan müsabakalarda ön eleme, eleme, 1.tur, 2.tur, 3.tur, çeyrek final, yarı final ve Final maçını geçen minikler 40 Kg. da sporcumuz Suphiye SERTEL Türkiye Şampiyonu olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor kulübünü onur ve gururla temsil etmiştir. Müsabakaya katılan diğer sporcularımız, ön eleme, eleme, 1., 2., 3., 4. Ve çeyrek final müsabakalarında elenmişlerdir.

7-29 Ağustos 2015 tarihinde Mersin İlinde yapılan Dünya ve Avrupa Şampiyonlarına karşı Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay İlimizden katılan 8 turlu Muay Thai maçlarına katılarak İlimizi ve Büyükşehir Belediyemizi temsil etmiştir. Mersin İlinde yapılan müsabakaya toplamda 16 sporcu katılmış olup, bu sporculardan 8 sporcu Dünya  ve Avrupa müsabakalarında derece elde etmiş sporculardan, diğer 8 sporcu ise Muay Thai branşında yeni müsabakalara katılmaya hak kazanan ve belirli bir kariyere ulaşmış sporculardan oluşmaktadır. Sporcumuz  Kübra ARACI’da müsabakalara katılmaya hak kazanan 8 sporcu içerisine girmeyi başarmış ve İlimizi temsil etme hakkını elde etmiştir.

Sporcumuz yaptığı maçlar neticesinde 2013 ve 2014 yıllarında Muay Thai Dünya Şampiyonu olan Şevval TAŞCAR ile yaptığı muay thai maçında az bir farkla galibiyeti kaçırarak 2.liği elde etme başarısını göstermiştir. Elde ettiği başarı neticesinde İlimize 2.lik kupasını getirmiştir.

 

8-28-29 Kasım 2015 tarihleri arasında Mersin İlinde yapılan İller arası Kick Boks Cumhuriyet Kupası Şampiyonluk Turnuvasına iştirak edilmiş olup 9 birincilik, 7 ikincilik, 4 üçüncülük derecesi elde ederek toplamda 20 madalya ile 16 il arasında ikincilik derecesi elde etmeyi başarmış ve İlimize İkincilik Kupasını getirmiştir

9-13 Aralık 2015 tarihinde Kick Boks Federasyonu Başkanlığı Hatay İl Temsilciliği faaliyet proğramında yer alan HATAY KULÜPLER arası Atatürk Kupası Şampiyonasında Pointfighting, Light ve Kick Light  bıranşlarında Hatay Büyükşehir Belediye Spor Kulübü 14 birincilik, 16 ikincilik, 10 üçüncülük derecesi elde ederek, Pointfighting bıranşında birinci, Pointfighting bıranşında üçüncülük, Light Contact bıranşında ikinci,Kick Light bıranşında üçüncülük kupası kazanmıştır.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Kick Boks Takımı olarak 2014 yılı sonu ile 2015 yılı içerisinde toplamda;

2 Avrupa Kupası ikinciliği,

1 Avrupa Kupası üçüncülüğü

4 Türkiye Şampiyonluğu,

                3 Türkiye üçüncülüğü,

             11 Bölge Şampiyonluğu,

                5 Bölge ikinciliği

2 Bölge üçüncülüğünün yanı sıra diğer yapılan İl, Bölge ve Türkiye çapında yapılan hazırlık ve kariyer maçlarında;

             63 birincilik derecesi,

             27 ikincilik derecesi,

              44 üçüncülük derecesi olmak üzere toplamda 162 madalya ve 6 şampiyonluk kupası elde etmişlerdir.  2014 yılı sonu ile 2015 yılı içerisinde Hatay Büyükşehir belediyesi Spor Kulübü Kick Boks Takımı olarak İl, Bölge ve Türkiye olmak üzere 9 faaliyete katılmıştır.

Wushu, Jijutsu, Karma Dövüş Sanatları, Sambo ve Hapkido bıranşlarında çalışmalarımız devam etmektedir. 2016 yılında bu bıranşlarda da Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor kulübü öğrencilerimizi öncelikle il ve bölgesel müsabakalara daha sonra Türkiye Şampiyonası maçlarına çıkarmayı hedefliyorum.

Hakkımızda

2010 EKİM AYINDA 2.LİG BAYAN BASKETBOL TAKIM İLE TKB2L’YE KATILAN KULÜBÜMÜZ O YIL TÜRKİYE KADINLAR BASKETBOL 1.LİGİNE ÇIKMA BAŞARISINI ELDE ETTİ.

TKBL’DEKİ İLK SENESİNDE BAŞARILI SONUÇLAR ELDE EDEN TAKIMIMIZ İLK YILINDA PLAY-OFF LARA KATILMIŞ VE ÜLKEMİZİ EURO CUP’TA TEMSİL ETME HAKKI ELDE ETMİŞTİR.

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sosyal Medya