Haberler

HBB’Lİ SPORCULARDAN ULUSLARARASI BAŞARI

HBB’Lİ SPORCULARDAN ULUSLARARASI BAŞARI

Hatay Büyükşehir Belediyespor Muay Thai Takımı, başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Katıldığı ulusal ve uluslararası turnuvalarda elde ettiği sayısız başarılarla...


SPORCULARIMIZIN  ULUSAL VE ULUSLAR ARASI BAŞARILARI  :

Ad Soyad

Başarı

 AYNUR AKAR

GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONU VE DÜNYA 2.CİSİ MİLLİ SPORCU

ONUR AKAR

YILDIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONU AVRUPA 2.CİSİ  VE DÜNYA 3.CÜSÜ MİLLİ SPORCU

SİNEM SARI

BÜYÜKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONU VE AVRUPA 2.CİSİ MİLLİ SPORCU

SEDEF SARI

YILDIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONU VE AVRUPA 2.CİSİ MİLLİ SPORCU

ZEHRA YANIK

2015 -2016 MİNİKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONU VE AVRUPA 2.CİSİ MİLLİ SPORCU

CANSU SARI

GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONU

SEVİLAY KAYA

YILDIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONU

SÜLEYMAN KAYDİ

BÜYÜKLER TÜRKİYE 2.CİSİ

ZEYNEP GÖKÇE

YILDIZLAR TÜRKİYE 3.CÜSÜ

YAŞAR KOCAOĞLU

YILDIZLAR TÜRKİYE 3.CÜSÜ

HASAN KOCAOĞLU

YILDIZLAR TÜRKİYE 3.CÜSÜ

ALİ KOCAOĞLU

YILDIZLAR TÜRKİYE 3.CÜSÜ

HAYDAR ALİ DÜZEN

YILDIZLAR TÜRKİYE 3.CÜSÜ

GÖKÇE ASLAN

MİNİKLER TÜRKİYE 3.CÜSÜ


Dövüş sanatlarının en hızlı, etkili ve estetik dallarından biri olan Muay Thai, ülkemizde son yıllarda yaygın olarak yapılmaktadır. 2007 yılından itibaren federasyon çatısı altında düzenlenen müsabakalarda 2014 yılından beri yer alan muay thai takımımız, katıldığı tüm ulusal ve uluslararası turnuvalarda derece elde ederek büyük başarı elde etmiştir.

29 Mart-4 Nisan 2015 tarihleri arasında Adana’da düzenlenen Muay Thai Türkiye Şampiyonası’nda 3 Türkiye şampiyonluğu kazanarak yola çıkan takımımız, aynı yılın Ekim ayında Marmaris’te yapılan Minik Yıldız Muay Thai Şampiyonası’nda da 3 Türkiye birinciliği ve 3 Türkiye üçüncülüğü kazanmıştır.

11-15 Kasım 2015 tarihleri arasında ülkemizde düzenlenen Avrupa Muay Thai Kupası’nda milli takımımızı temsil eden sporcularımızdan 5 tanesi Avrupa ikinciliği elde ederek bu alanda kulübümüze ve şehrimize uluslararası başarı kazandırdık.;

Hem Hatay ili hem de iller arası yapılan müsabakalarda 3 defa ‘en fazla madalya kazanan takım’ unvanına sahip olan takımımız, son olarak 28 Ocak- 7 Şubat 2016 tarihlerinde Minik, Yıldız, Genç ve Büyükler kategorilerinde 65 ilden 2 bin sporcunun katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda 4 Türkiye birinciliği ve 4 Türkiye üçüncülüğü derecesi elde etmiştir.